Vlasta EXNEROVÁ


Laser

Laserové záření je druh elektromagnetického vlnění z oblasti viditelného světla, které je unikátní svými vlastnostmi: monochromasie, polarizace a koherence.


Metoda MAESTRO:

Laser není nic jiného než světlo se specifickými vlastnostmi, a světlo má, jak známo, pro živé buňky zcela zásadní a nezastupitelný význam. Tento jev je nejmarkantnější u rostlin, které asimilují světlo ke svému růstu, ale podobná závislost existuje i u živočišných organismů. Nedostatek světla způsobuje poruchy růstu a projevuje se i psychickými poruchami, depresemi nebo takzvanou chorobou sezónního nedostatku světla (Seasonal light deficiency)..
Energie laserového paprsku je využita ve dvou fázích:
- 1. fáze aktivovaný enzym laktoferrin spotřebovává za pomocí laserového světla ze zbytků kožního mazu nežádoucí ionty železa a tím zabraňuje dalšímu množení nežádoucích bakterii.
- 2. v této fázi enzym laktoperoxidáza aktivuje, hydratuje a prokysličuje jednotlivé vrstvy kožních buněk. Dochází ke zpevnění kolagenního pletiva, omlazení a jemným vypnutím pleti.


Využití v kosmetické praxi:

Vyhlazování vrásek, léčba akné,oparu, ústních koutků, jizev a pajizévek , vypadávání vlasů, lupénky, ekzému, bércových vředů , proleženin, omrzlin a popálenin a na ošetření všech druhů poranění. Laser je velmi účinný rovněž u nemocí dutiny ústní jako jsou afty, parodontosa, bolestivé ústní koutky, citlivé zubní krčky, rány po vytržení zubů. Laser léčí rýmu, záněty vedlejších nosních dutin, nemoci středouší atd.

Zde je orientační informativní tabulka o délkách terapie:


laser1.png, 30kB